SW Prime najlepszym klubem w Polsce w kickboxingu!

Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime została najlepszym klubem w formule pointfighting juniorów na Mistrzostwach Polski w kickboxingu.

Do tego największego sukcesu w historii klubu doszło w Nowym Mieście Lubawskim w dniach 17-19 października.

W Mistrzostwach Polski juniorów i seniorów wzięło udział ponad 300 zawodników, którzy rywalizowali w dwóch formułach: pointfighting oraz light-contact . Na starcie stanęło czterech juniorów Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime oraz jeden senior.

Fenomenalnie wystartowali juniorzy, którzy zdobyli 3 tytuły mistrzów Polski. Aleksandra Kucharz obroniła tytuł z przed roku w kategorii do 50 kg. Swoje pierwsze tytuły w karierze zdobyła dwójka juniorów: Mateusz Kucharz w kategorii do 63 kg oraz Michał Podborski w kategorii do 69 kg. 5 miejsce w kategorii do 69 kg zajął Dominik Kiełbowicz. Ponadto Mateusz Kucharz został nagrodzony pasem mistrzowskim za miano najlepszego juniora zawodów. To wszystko złożyło się na 1 miejsce w klubowej klasyfikacji generalnej juniorów. Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime została uznana najlepszym polskim klubem w kategorii juniorów pointfighting.

Srebrny medal w kategorii seniorów do 74 kg dołożył trener Mateusz Dylawerski.

W formule light-contact udało się zdobyć brązowy medal. Drugi medal na tych zawodach dołożyła Aleksandra Kucharz w kategorii do 50 kg.

Zawodnicy i trenerzy SW Prime mają wielkie powody do radości, gdyż jest to największy sukces klubu w jego historii.

Wyjazd został dofinansowany ze środków miasta i gminy Wieliczka oraz Gminy Gdów.