Mistrzostwa Polski kadetów w Kickboxingu!

11 – osobowa ekipa Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime uczestniczyła w Mistrzostwa Polski kadetów w Bałtowie.

Zawody odbyły się w dniach 2-4 czerwca, a wzięło w nich udział ponad 500 kickboxerów.

W pierwszym dniu zmagań zawodnicy startowali w formule pointfighting. Najlepiej z ekipy spisał się Łukasz Romański, który w kategorii do 63 kg nie dał rywalom żadnych szans zostając MISTRZEM POLSKI. Łukasz wygrał wszystkie walki przed czasem i zdobył swój pierwszy w karierze tytuł najlepszego zawodnika w Polsce w Kickboxingu.

Po dobrych i zaciętych walkach do złota Łukasza, drużyna dołożyła 4 brązowe medale:
– Wanda De Ville – kadetka młodsza -37 kg,
– Miłosz Lemiowski – kadet młodszy -47 kg,
– Maria Dos Santos – kadetka młodsza +47 kg,
– Alicja Kucia – kadetka starsza +65 kg.

W drugim dniu zawodów odbywała się konkurencja light-contact. Tutaj zawodnicy Szkoły Walki Prime zdobyli jeden medal za sprawą Wandy De Ville, która wygrała brązowy medal w kadetkach młodszych.

Był to bardzo udany start dla zawodników trenujących w Wieliczce i Gdowie. Przywieźć 6 medali z największym rangą zawodów w Polsce to bardzo dobry wynik. Oprócz medalistów w zawodach wzięli udział: Eliza Tasior, Antoni Garbień, Witold Garbień, Bartosz Malczewski, Dominik Bar, Maurycy De Ville.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.