Mistrzostwa Polski w formule Low Kick w Kickboxingu

W dniach 28-30 maj odbyły się Mistrzostwa Polski w formule Low Kick w Kickboxingu (formuła walki na ringu gdzie dozwolone są niskie kopnięcia okrężne na udo). Wśród prawie 400 zawodników swój debiut w tej formule w randze Mistrzostw Polski zaliczył zawodnik Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime Filip Suder.

Podopieczny trenera Mateusza Dylawerski rywalizował w kategorii juniorów starszych do 67 kg. Pierwszą walkę stoczył z zawodnikiem z klubu Sztuk Walk Shark Łódz. Filip wygrał pewnie na punkty nie dając szans swojemu rywalowi dzięki czemu awansował do półfinału. Tam czekał na niego utytułowany już zawodnik z klubu UKS Relaks Skarżysko Kamienna Jakub Bilski. Zawodnik SW Prime postawił ciężkie warunki swojemu rywalowi, zwłaszcza w ostatniej rundzie, jednakże to było za mało i Filip przegrywając walkę półfinałowe zajął w całym turnieju 3 miejsce zdobywając brązowy medal.

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych miasta i gminy Wieliczka oraz gminy Gdów.