Mistrzostwa Polski Taekwondo w Będzinie!

Przez cały weekend 2-3 października zawodnicy Wielicko-Gdowskiej Szkoły Walki Prime rywalizowali w dwóch miejscach o kolejne medale do swojego dorobku.

W Będzinie 2 października odbyły się Mistrzostwa Polski Taekwon-do kadetów, juniorów i seniorów. Szkołe Walki Prime reprezentowała szóstka zawodników : Dominika Niemiec, Zofia Urbaniec, Wanda de Ville, Wojciech Bar, Dominik Bar oraz Łukasz Romański.

Zawodnicy z Wieliczki i Gdowa zdobyli cztery medale w tym dwa tytuły mistrzowskie:
Łukasz Romański złoto w semi-contact i brąz w light contact,
Dominik Bar złoto w technikach specjalnych,
Wojciech Bar srebro w light contact,
Dominika Niemiec brąz w semi contact.

Z kolei 3 października odbył się turniej Mistral Open Cup dla młodzików (5-9 lat). Tutaj również wzięła udział szóstka zawodników: Hubert Mandryk(5 lat!), Dariusz Mandryk, Maurycy de Ville, Miłosz Lemiowski, Antoni Garbień i Witold Garbień.

Z drugiego dnia zawodów każdy zawodnik przywiózł medal za uczestnictwo w imprezie, a poza tym Dariusz Mandryk dołożył złoty medal w technikach specjalnych.

Na koniec na Pucharze Polski w Kickboxingu w formule Low kick w Starachowicach Filip Suder wygrał swoją walke przez techniczny nokaut w drugiej rundzie i zdobył złoty medal/
Gratulujemy wszystkim zawodnikom za świetne walki (aż 7 debiutantom!!) !!

Wyjazd został dofinansowany ze środków finansowych z miasta i gminy Wieliczka oraz Gminy Gdów.